Úvod Kdo se může nakazit bradavicemi?

Kdo se může nakazit bradavicemi?

Bradavicemi se může nakazit prakticky kdokoliv (je to spolu s akné nejčastější kožní problém), kdykoliv a v jakémkoliv věku. Častěji jsou postiženy děti, mladí lidé a lidé s oslabeným imunitním systémem. Bradavicím se daří ve vlhkém a teplém prostředí, všude tam kde je pokožka macerována. Proto se s jejich výsevem lze setkat na místě větší tělesné potivosti (plosky nohou, třísla apod.). Zvýšeným rizikem však mohou být pobyty na bazénech, koupalištích, v saunách a společných sprchách.

Jak už bylo uvedeno některé druhy bradavic jsou vysoce infekční a pohlavně přenosné, proto by měl být každý jedinec velmi ostražitý, aby se viry způsobujícími výskyt bradavic nenakazil.


Diskuse (26 komentářů)

(04. 04. 2014 05:42) Reagovat
Mám jednu bradavici na chodidle (už delší dobu). Nezvětšuje se, ani nijak nebolí, takže jsem s ní zatím nic nedělala, a tak nějak asi dělat nebudu. Jen jsem se chtěla zeptat, jestli je riziko, že když si ji nenechám odstranit, že se nerozšíří dál. Nerada bych potom měla plné nohy bradavic.
(12. 05. 2014 11:09) Reagovat
Může se rozšířit a také zvětšit. Určitě je lepší se jí zbavit. Akorát z vlastní zkušenosti bych asi volil jinou metodu než dusíkem. Synovi to moc nepomáhalo a bradavice se mu vracely.
(05. 08. 2014 05:12) Reagovat
Mě se taky bradavice po vypálení dusíkem vrátily (nebo jsem se jich hned nezbavila), ale když se vypalování opakuje, zmizí. Akorát je to nepříjemný a je to navíckrát. už si ale nepamatuju, kolikrát mi je vypalovali.
(01. 08. 2014 14:32) Reagovat
Dobrý den, mám už od minulého měsíce bradavici na noze, nikdy jsem jí ještě neměla a docela mě to vyděsilo. Mám jí přímo na patě, bolí mě delší procházky a utvořil se mi kolem toho bílý kruh. Doktorka mě to zmrazila dusíkem a dostala jsem jekési leptadlo. Mám jít na kontrolu až za měsíc...nic mě k tomu neřekla, náplasti mi na tom nedrží, protože jsou tepla a noha se mi potí.Neměli by ste nějaou radu? Také nevím zda si to můžu omývat ve vaně? Mám po sobě vždy vany omýt aby to nedostal můj přítel?Po vyléčení si mám vyprat všechny boty?A co ponožky, stačí je ejn prát?Moc děkuji za rady
(08. 10. 2015 14:15) Reagovat
V posledních letech se mi jednou za čas objeví nějaká bradavička, nechám si ji vypálit, za čas znovu. Znamená to, že jsem na něj nějak náchylnější, že v sobě mám nějaký ten virus a že teď už je budu mít pořád. Nevím, jak se toho zbavit. Nemyslím konkrétně bradavic, ale jak předejít tomu, aby se znovu netvořily. Je to vůbec možné?
(31. 01. 2016 13:54) Reagovat
Udělala se mi bradavička na prstu na ruce. Vím, že jsou různé možnosti její léčby a nějaké možnosti už tu padly. Jen se chci zeptat, co se vám více osvědčilo? Řešení s pomocí kožního lékaře nebo si koupit něco v lékarně. Jako malá jsem podstoupila několikrát vypalování bradavic a dost to bolelo, tak bych to nerada podstupovala znovu.
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Bradavice.org
Kontakty