Úvod Kdo se může nakazit bradavicemi?

Kdo se může nakazit bradavicemi?

Bradavicemi se může nakazit prakticky kdokoliv (je to spolu s akné nejčastější kožní problém), kdykoliv a v jakémkoliv věku. Častěji jsou postiženy děti, mladí lidé a lidé s oslabeným imunitním systémem. Bradavicím se daří ve vlhkém a teplém prostředí, všude tam kde je pokožka macerována. Proto se s jejich výsevem lze setkat na místě větší tělesné potivosti (plosky nohou, třísla apod.). Zvýšeným rizikem však mohou být pobyty na bazénech, koupalištích, v saunách a společných sprchách.

Jak už bylo uvedeno některé druhy bradavic jsou vysoce infekční a pohlavně přenosné, proto by měl být každý jedinec velmi ostražitý, aby se viry způsobujícími výskyt bradavic nenakazil.


Diskuse (26 komentářů)

(11. 07. 2012 10:35) Reagovat
Dobrý den,trpím bradavicemi již 2 roky na plosce s dvěma kousky, 1,5 roku jsem jezdila pravidelně na vypalování dusíkem, pak už jsem toho měla plný zuby a odhodlala se jít na vyříznutí, přes měsíc jsem se s tím léčila, zákrok byl 2cm, stehy mi pak popraskali, takže jsem měsíc nechodila po noze. No a teď po 3 měsících jsem zjistila, že ty bradavice mám na stejném místě, myslela jsem si že mě vomejou :-(. Tak co s tím? Dusík mi nepomohl, odička duofilm ani kolodium forte, ani Synthol gel na ruce nepomohlo a ani to vyříznutí nepomohlo, tak mi prosím prosím, poraďte co s tím :-( :-( :-(
(23. 07. 2012 06:58) Reagovat
No, tak to si užíváte také s bradavicemi svoje. Já si pamatuju, že jako dítě (to mi bylo tak 10 let), jsem měla bradavice na chodidlech. Také mě je vypalovaly dusíkem a vždycky se vrátily, ale pak jsem se jich zbavila, ani nevím jak. A když po nějakém čase se mi zase objevily na nohou, někdo v okolí nám poradil, ať zkusíme homeopatickou léčbu. Moc jsme tomu nevěřili, ale nechtěla jsem už procházet znouvu léčbou dusíkem. Homeopatika zabrala.
(02. 09. 2012 06:00) Reagovat
Dobry den, taky jsem trpela bradavicemi jako mala holka (cca 10 let) asi pres rok jsem je mela na chodidlech a na prtu na rukou, pak jsem si zacala davat na noc na bradavice cibuli namocenou v octu (cibule byla v octu nalozena asi 8-12 hodin) a prelepovala jsem si to naplasti.Sice to bylo trosku zapachajici, ale za mesic bylo uplne po problemu a bezbolestne a bradavice se mi nikdy nevratili a dnes je mi 35.:) vyzkousejte priroda je mocna!
(07. 02. 2013 08:35) Reagovat
Zkusíme to, jsme totiž docela zoufalí. Dcera má bradavice a pořád se jí vrací. Má to také na chodidle. Snad to zabere. Děkuji za radu.
(31. 10. 2015 05:37) Reagovat
10 let řeším odstraňování bradavice na plosce chodidla. Zkusila jsem přírodní medicínu, vypalování dusíkem, různé mastičky z lékárny i od kožní, dlouhodobě užívala hlívu, nechala si bradavici i chirurgicky vyříznout. 14 dní jsem chodila o berlích, protože jsem na nohu nemohla došlápnou. Prý jsem jí měla 1,5 cm do hloubky. Ještě po půl roce jsem kulhala a začala se smiřovat s ustavičnou bolestí. Na chirurgii mi řekli, že je bradavice odstraněna a že mě bolí jizva. Po roce se mi bradavice vrátila, nebo spíš byla neúplně vyříznuta, je na stejném místě. Uvažuji, co s ní dál, možná bych ty velké bolesti při a po chirurg.zákroku zase vydržela, ale KDYBY NĚKDO PORADIL, KDE JE OPRAVDU ODBORNÉ CHIRURGICKÉ ODDĚLENÍ A MÁ S TÍM JEN DOBROU ZKUŠENOST. Když se to prý odstraní celé, měla by zmizet.Četla jsem všechny ty rady, ale domnívám se, že pokud mám kořeny hluboko rozlezlé, že nemůže pomoct ani pinzeta, ani odloupnutí po česneku apod...Poradí mi někdo?
Lucigali, (11. 07. 2016 08:43) Reagovat
Dobrý den, posílám námi již vícekrát ověřený recept na likvidaci bradavic a nevrací se!Nakrájejte česnek na malé plátky a naložte jej do octa a dejte do skleničky do ledničky. Po jednom dnu již můžete přikládat kousek česneku přímo na bradavici - uřízněte takový tvar, aby zakryl celou bradavici a zalepte náplastí (bez polštářku- dobrá je ta papírová bílá). U dětí stačí přes noc. Opakujte tak dlouho, dokud bradavice nevypadne. Když náplast s čenekem vydržíte mít o přes den, tím lépe. Nám to trvalo cca 1-2 měsíce, než vypadla, ale už se nevrátila. Nikdy. Tento recept mám od mojí kamarádky, které také funguje. My ho zkusili 2x a vždy to klaplo. Dusík nám také nezabral, vždy narostla bradavice znovu a pro dceru to bylo více bolestivé. Jo a jestli nechcete mít další a další vyhněte se prostředí,kde jsou, to jsou bazény apod.
(20. 08. 2012 09:58) Reagovat
Dobrý den, a nezkoušela jste to léčit nějakou vodičkou z lékárny? Přítelkyně měla před časem bradavici na noze a pomohla jí vodička z lékárny, ani na předpis nebyla.
(11. 09. 2012 13:20) Reagovat
V článku se píše, že některé druhy bradavic jsou vysoce infekční. Je tedy více druhů? Jak je od sebe rozeznám? Nebo vypadají stejně. Když mám bradavici na ruce, můžu si ji přenést na genitálie, nebo to je zase jiný druh? Děkuji.
(13. 02. 2013 15:52) Reagovat
To by mě také zajímalo, jestli si člověk může přenést bradavice na jinou část těla, ale nezdá se mi to. Měla jsem bradavici na prstu u ruky, a kdyby to tak fungovalo, musela bych je během krátké doby mít všude. Tak nevím...
(12. 03. 2013 18:53) Reagovat
Může a nemusí. Jako malá jsem měla bradavice po celém chodidlu, takže předpokládám, že jsem si to sama roznesla.
(28. 03. 2013 06:55) Reagovat
Já jako malá také měla bradavice na noze a vím, že než jsem to řekla našim, že jsem si na ně často sahala, ale nikdy jsem je neměla na ruce. Tak nevím, jak je to s tím roznášením. Asi se to může stát, ale není to pravidlem.
(08. 04. 2013 06:01) Reagovat
Já si také myslím, že je to do velké míry individuální. Stejně jako všichni svádí bradavice na bazén. Já chodím do bazénu odmala poměrně často a nikdy jsem bradavice neměla.
(19. 04. 2013 06:19) Reagovat
Vzniku bradavicím přeje vlhké prostředí, takže bazény, ale je to jen podpůrný faktory. Když k tomu člověk nemá sklony, tak mu bazén nevadí, a pokud jo, tak to časem pravděpodobně chytne jinde. Nemyslím si, že efektivní prevencí proti bradavicím je vyhýbat se bazénům.
(06. 05. 2013 18:10) Reagovat
Já myslela, že nejde o to, jaké má člověk sklony, ale o to, že je to nakažlivé, takže když bude mít někdo plíseň nohou a bude chodit po stejných místech jako já, můžu to chytnou...Ale je fakt, že v tom případě se to ovlivnit nedá, zvlášť když si člověk chce zajít někdy do bazénu, sauny atd.
(13. 06. 2013 19:58) Reagovat
Já měla a mám bradavice na břiše a dokonce na prsou.doktorka mi je vypalovala dusíkem dalo se to vydržet,ale dělají se dál prý mám slabou imunitu po 40 co chci?!
(03. 07. 2013 08:21) Reagovat
A to vám doktorka nedoporučila nic, co byste mohla pro podpoření imunity udělat? Vždyť to přece nejde vypalovat dusíkem donekonečna. já mám v sobě ten vir taky, ale bradavice se mi objeví jednou za několik let, tak snad jich časem nebude víc...
(12. 07. 2013 05:34) Reagovat
Zase kožní lékař nezná imunulogické výsledky, tak asi je třeba navštívit i jiné lékaře. já také obecně nejsem moc imunní, ale u mě se to spíš projevuje tak, že jsem často nemocná s chřipkou, nachlazením apod.
(01. 08. 2013 06:38) Reagovat
Já měla bradavice jako dítě, pak jsem měla cca deset let pokoj, ale teď se mi také znovu objevují a docela často. Docela jsem z těch věčných návštěv na kožním zoufalá.
(04. 11. 2013 05:54) Reagovat
Já myslím, že hlavní problém je v tom, že se jich lékaři zbavují jen mechanicky, ale asi když se tvoří, tak je něco špatně a člověk by se měl zaměřit na to, aby se přestaly tvořit, nejen léčit symptomy...
(04. 12. 2013 07:52) Reagovat
Na tom asi něco bude, ale když už jsou, tak je stejně nutné je odstranit. Někdy se nevracejí. Moje dcera měla jen jednou bradavice a potom už měla klid, takže se odstranily a nebylo třeba řešit, proč se objevují. Třeba to ale lékaři nějak řeší, když se vracejí.
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Bradavice.org
Kontakty