Úvod Bradavice

Bradavice

Bradavice jsou kožním onemocněním, které trápí spoustu lidí. Jsou to nezhoubné (benigní) novotvary, které jsou způsobeny viry. Bradavice mohou být různého tvaru, velikosti i barvy podle typu. Objevují se převážně na kůži, zřídka na sliznici. Každý člověk se s nimi v životě setkal, někdo osobně, jiný u druhých lidí. Mezi nejznámější léčbu patří zmrazování tekutým dusíkem. Bradavice jsou zdravotní komplikací, ale i estetickým problémem.


Diskuse (28 komentářů)

(09. 10. 2013 21:29) Reagovat
Už je to hodně dávno, kdy jsem měla na chodidlech spoustu malých bradavic. Nic nepomáhalo, až mamce někdo poradil, aby mi na noc balila nohy do obkladů napuštěných obyčejnýmn petrolejem. Každý večer jsem si nohy napařila a trochu nůžkami na nehty vystříhala roztřepené konečky bradavic a pak si nohy obalila vatou navlhčenou petrolejem a přes to natáhla ponožky. Ráno jsem si nohy samozřejmě od té nevoňavosti omyla a večer celou proceduru opakovala. Asi za 14 dní všecchny bradavice zmizely a už nikdy se znovu neobjevily. Asi jsou teď lepší prostředky než tehdy, ale osvědčilo se to, a to bylo to hlavní.
(11. 02. 2014 10:07) Reagovat
Náš synek má také bradavice na nohou, a i když možné je něco účinnějšího než petrolej, tak k nám se to ještě nedostalo. Stále se malému bradavice vrací. Zkusíme váš recept. Děkuji za tip. Snad zabere.
(03. 12. 2014 19:52) Reagovat
Doporučuju wartner
(05. 08. 2015 09:14) Reagovat
Někde jsem musela chytnout bradavice. Bohužel vůbec netuším kde. Nebo se můžou člověku objevit, aniž by se nakazil jinde? A to se snažím být celkově na různé nemoci, viry a bakterie fakt opatrná. Doufám, že se jich brzy zbavím a že to nebude táhlý problém.
Miloš, (28. 04. 2016 08:01) Reagovat
Já myslím, že člověk nemůže vyvinout taková opatření, aby prostě úplně eliminoval, že se nakazí bradavicemi. Jestli je možné je chytnout bez nákazy z vnějšího prostředí, nevím...
ONdra, (30. 06. 2016 07:41) Reagovat
Nežijeme v izolaci, takže riziku různých nákaz se nevyhneme. Samozřejmě můžeme dělat preventivní opatření, ale myslím, že když se člověk urputně snaží o vyhnutí se všem rizikům, může si akorát tak vypěstovat nějakou fobii.
Janina, (02. 10. 2016 22:42) Reagovat
Prosím o radu nejprve se synovi udělal puchýř a teď mu odpadava a pod ním vylejzaji kořínky nevím zda je tedy léčba úspěšná a nebo zda je to horší děkuji
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Bradavice.org
Kontakty